نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی

جرم ماشین ظرفشویی

ظرفشویی
علت جرم در ظرفشویی

بررسی دلایل جرم گرفتن ماشین ظرفشویی

به نظر شما چه زمانی متوجه می شویم که ماشین ظرفشویی جرم دارد؟

1.کثیف ماندن ظروف در ماشین ظرفشویی و ماندن لکه های چرب و باقی مانده غذا در ظروف می تواند یکی از دلایل جرم گرفتن ماشین ظرفشویی باشد.

شما می توانید جهت مشاوره با نمایندگی مجاز تعمیرات ماشین ظرفشویی تماس گرفته و از راهنمایی های تعمیرکار لوازم خانگی بهره مند شوید و جرم زدایی ماشین ظرفشویی را در منزل انجام دهید.

ظرفشویی
کثیف ماندن ظروف در ظرفشویی

 

ماشین ظرفشویی بعد از باز شدن درب آن بوی نامطبوعی دارد؟

2.جرم گرفتن ظرفشویی باعث ایجاد بوی بد در درون دستگاه می شود واین بوی نامطبوع شما را اذیت می کند،این یک هشدار است برای اینکه شما متوجه شوید ماشین ظرفشویی جرم دارد.

ممکن است شما به مدت طولانی از ماشین ظرفشویی استفاده نکرده باشید حتما قبل از شستن ظروف ،ماشین ظرفشویی را جرم گیری کنید .

دلایل جرم گرفتن ماشین ظرفشویی

3.بعد از باز کردن درب ماشین ظرفشویی متوجه خواهید شد قفسه های استیل داخل و یا محیط داخلی کابین ظرفشویی شفافیت لازم را ندارد و این بدان معنی است که ماشین ظرفشویی دارای رسوب و جرم است.

کدام قسمت های ماشین ظرفشویی جرم به خود می گیرند؟؟

لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی

لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی با چسبیدن به محفظه اصلی ظرفشویی مانع از خروج آب به خارج از ظرفشویی می شود ،با کثیف شدن و جذب چربی به خود فرسوده می شود و بعد از مدتی  از شکل اصلی خود خارج می شود و در برخی از موارد پاره شده و باعث نشتی آب و یا روشن نشدن ظرفشویی می شود .

جهت جلوگیری از خرابی لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی  این موارد را رعایت کنید:

1.بعد از شستشوی ظروف حتما درب ظرفشویی را باز گذاشته تا لاستیک دور درب خشک شود و یا با دستمال آن را خشک و تمیز کنید.

2.با محلول های جرم گیر به صورت فصلی آن را جرم گیری کنید.

در صورت مشاهده پارگی و خرابی لاستیک دور درب  با نمایندگی مجاز لوازم خانگی تماس گرفته و از تعمیرکار ظرفشویی برای تعویض لاستیک دور درب کمک بگیرید.

و یا با وارد شدن به سایت آسو پشتیبان و ثبت درخواست فوری جهت تعویض لاستیک دور درب ظرفشویی کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و طبق صلاحدید شما در محل حضور پیدا کرده و ماشین ظرفشویی شما را تعمیر می کنند و گارانتی 180 روزه پس از تعمیر را به شما می دهند.

لاستیک دور درب ظرفشویی
طریقه جرم گرفتن لاستیک ظرفشویی

بیشتر بخوانیم:نشتی آب ماشین ظرفشویی

کابین داخلی ماشین ظرفشویی

زمانی که به مدت طولانی از ظرفشویی استفاده نکرده باشید و یا پس از چند بار استفاده از ظروف چرب، کابین داخل ظرفشویی چربی و کثیفی را به خود گرفته و باید جرمگیری انجام شود.

برای جرمگیری ماشین ظرفشویی را روشن کرده و طولانی ترین مدت زمان برنامه با درجه حرارت بالا را انتخاب کرده و ماشین ظرفشویی را روشن کنید و بعد از ده دقیقه درب ظرفشویی را باز کرده و مواد جرم گیر را داخل دستگاه  ریخته و درب دستگاه را ببندید و منتظر اتمام برنامه شستشو باشید.

 

مواد جرم گیر
استفاده از جرم گیر

 

با باز کردن درب ماشین ظرفشویی برنامه شستشو به طور خودکار توقف می کند و بعد از بسته شدن درب مجددا شروع به ادامه کار می کند .

قفسه ها و یا سبد های مخصوص ظروف در ماشین ظرفشویی در صورت کدر شدن و شفاف نبودن لازم به ذکر است که جرم روی قفسه ها و سبد های مخصوص نشسته است و نیاز به جرمگیری دارد.حتما در زمان استفاده از جرم گیر جهت جرمگیری از برند های مرغوب استفاده کرده تا آسیبی به ماشین ظرفشویی شما وارد نکند.

شما می توانید جهت آگاهی از نوع جرم گیر با شرکت آسو پشتیبان تماس گرفته و سوالات خود را پرسیده و بهترین انتخاب را برای مصرف جرم گیر داشته باشید.

زمانی که شما کابین داخلی ماشین ظرفشویی را جرمگیری می کنید قفسه ها و سبدهای ماشین ظرفشویی نیز جرم گیری می شود.

نمایندگی مجاز تعمیر ماشین ظرفشویی

فیلتر ماشین ظرفشویی

این فیلتر در سطح پایینی ماشین ظرفشویی قرار گرفته و اجازه خروج مواد غذایی (برنج ،سبزی، برچسب های ظروف )به داخل موتور و پمپ تخلیه را نمی دهد  ،بیشترین جرم را فیلتر ماشین ظرفشویی دارد ،به همین دلیل به صورت فصلی حتما فیلتر ماشین ظرفشویی خود را به روش زیر تمیز کنید.

جهت تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی آن را به سمت خلاف عقربه های ساعت چرخانده و از جای خود خارج کرده و با استفاده از مسواک یا برس با استفاده از محلول چند منظوره فیلتر را تمیز کرده و در جای خود قرار دهید.

در صورت خرابی فیلتر ماشین ظرفشویی با تعمیرکار ماشین ظرفشویی شرکت آسو پشتیبان تماس حاصل فرمایید.

 

فیلتر ظرفشویی
طریقه جدا کردن فیلتر ظرفشویی

 

لطفا با گذاشتن دیدگاههای خود در انتهای همین مقاله که توسط شرکت آسو پشتیبان نمایندگی مجاز تعمیرات ظرفشویی گرد آوری شده است از تجربه های به دست آمده خود ،ما را در جهت بهبود مطالب یاری فرمایید.

نکات مهم و حیاتی که در مورد ماشین ظرفشویی شما نیاز بود را در بالا ذکر کردیم،جهت اطلاعات بیشتر در مورد جرم در ماشین ظرفشویی و طریقه جرمگیری با کارشناسان ماشین ظرفشویی شرکت آسو پشتیبان با شماره های 44000992و 44000993 تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان شرکت بهره ببرید.

1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    مطالب مفید و عالی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Đặt mua