جرم گیری ماشین لباسشویی

بررسی علت های جرم در لباسشویی و نحوه رفع آن ها

جرم ماشین لباسشویی
علت رسوب ماشین لباسشویی

جرم گیری و رسوب زایی ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی در منزل یکی از پرکاربردترین لوازمی است که تقریبا روزی یکبار از آن استفاده می کنیم،،استفاده از لباسهای کثیف و مرطوب برای شستشو در لباسشویی،  مدتی بعداز استفاده معمولا کثیفی ها و میکروبهای لباس ها  به سطح داخلی ماشین  لباسشویی نفوذ کرده و باعث جرم و رسوب در دستگاه شما می شود ،برخی از مواقع با این مشکل مواجه می شویم که لباسها و ماشین لباسشویی بوی نامطبوعی می دهند و باعث نگرانی شما می شود که ممکن است فکر کنید ماشین لباسشویی شما خراب شده و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد.

نگران نباشید لباسشویی شما در صورت بروز چنین پیشامدی فقط نیاز به جرم زدایی و رفع رسوب های لباسشویی دارد.

شرکت آسو پشتیبان نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در این مقاله آموزش مرحله به مرحله رفع جرم و رسوب ماشین لباسشویی را برای شما گردآوری کرده است تا شما در منزل به راحتی لباسشویی خود را در منزل جرم گیری کنید.

لازم به ذکر است اگر برای جرمگیری و رسوب زدایی و جلوگیری از رشد باکتری ها در ماشین لباسشویی اقدامی صورت نگیرد، جرمهای لباسشویی روی لباس های شسته شده نفوذ کرده و بعد از مدتی دچار حساسیت های پوستی در افراد به خصوص افراد دارای آلرژی های پوستی و کودکان می شود.

 

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما همین الان کلیک کنید

قسمت هایی از لباسشویی که ممکن است دچار جرم و رسوب شوند به شرح زیر است که برای از بین بردن جرم های هر قسمت به تریتبی که شرح داده شده اقدام به رسوب زدایی کنید:

1.بدنه لباسشویی:

همان محیط خارجی لباسشویی است که نیاز به مراقبت و تمیز کردن کلی آن حداقل یکبار در هفته را دارد و برای از بین بردن بوی نا مطبوع ماشین لباسشویی ضدعفونی کردن آن توصیه می شود.

2.محفظه مواد شوینده لباسشویی:

ماندن و چسبیدن پودر یا مایع لباسشویی در محفظه آن از مشکلات رایج ماشین های لباسشویی است. برای تمیز کردن محفظه لباسشویی آن را از محل قرارگیری خارج کرده وبا مسواک و دستمال آغشته به مواد نظافتی آن را تمیز کرده و یا آن را در محلول سرکه  سفید و جوش شیرین و آب گرم قرار دهید و بعد از خارج کردن خشک کنید و اگر از نحوه خارج کردن محفظه لباسشویی اطلاعاتی ندارید برای مشاوره تلفنی و یا حضوری تکنیسین لباسشویی با نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی تماس بگیرید.

تمیزکردن محفظه جا پودری
نحوه تمیز کردن محفظه لباسشویی

بیشتر بخوانیم:دلیل حل نشدن پودر ماشین لباسشویی در جاپودری

3.لاستیک دور درب لباسشویی:

یکی دیگر از مکان هایی که رسوب و جرم زیادی به خود می گیرد لاستیک دور درب ماشین لباسشویی است لطفا بعد از هر بار استفاده از لباسشویی لاستیک دور درب را با دستمال خشک کرده و اگر کثیفی یا جرمی مشاهده کردید با مواد ضدعفونی کننده منزل آن را کاملا پاک و تمیز کنید تا از تجمع رسوبات جلوگیری کنید.انجام این کار لاستیک دور درب را از پوسیدگی و پارگی محافظت خواهید کرد.

 

جرم لاستیک دور درب لباسشویی
طریقه تمیز کردن لاستیک دور درب لباسشویی

بیشتر بخوانیم :عیب یابی اولیه انواع ماشین لباسشویی

4.دیگ ماشین لباسشویی:

صحیح نچرخیدن دیگ لباسشویی می تواند یکی از علل جرم داخل و اطراف دیگ لباسشویی باشد ،برای جرمگیری دیگ لباسشویی می توانید از مخلوط دو لیوان سرکه و 3 قاشق غذاخوری جوش شیرین استفاده کنید،همچنین قرص و پودر و مایع جرمگیری در بازار نیز موجود می باشد که می توانید از آنها برای تمیز کردن جرمها استفاده کنید.

استفاده از روش های بالا بوی نامطبوع لباسشویی را کاملا از بین می برد .

برای جرم زدایی دیگ لباسشویی مواد ذکر شده را مستقیما داخل دیگ لباسشویی و یا در محفظه جا پودری اضافه کرده و لباسشویی را با برنامه یک ساعته و دمایی بین 60تا 90 درجه قرار دهید تا کاملا جرمها در این مدت زمان از بین بروند.

جرمگیری دیگ لباسشویی
رسوب زدایی دیگ لباسشویی

برای تهیه قرص جرم گیر یا پودر جرم گیر کلیک کنید

زمانی که دیگ لباسشویی را جرم زدایی می کنید همزمان لاستیک دور درب لباسشویی نیز رسوب زدایی می شود،خشک کردن لاستیک دور درب را فراموش نکنید.

5.فیلتر لباسشویی:

 توصیه می شود که این مرحله را آخرین کار خود برای جرمگیری لباسشویی قرار دهید، زیرا پس از جرمگیری دیگ لباسشویی جرمها و رسوبات به داخل فیلتر آمده و آن را پر خواهد کرد،برای تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی طبق دستوراتی که در دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی ذکر شده عمل کنید و داخل فیلتر را کاملا عاری از هر گونه کثیفی و جرم کنید.

درصورت نداشتن دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی با خدمات پس از فروش لوازم خانگی تماس بگیرید و از تعمیر کار لباسشویی پس از ثبت درخواست کمک بگیرید که فیلتر ماشین لباسشویی شما را تمیز یا در صورت خرابی آن را تعویض کند.

فیلتر لباسشویی
نحوه جرم گیری فیلتر لباسشویی

بررسی و عیب یابی تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

نکات مهمی که برای جرم زدایی و رسوب زدایی ماشین لباسشویی ضروری است که اطلاع داشته باشید:

1.تقریبا سعی کنید به صورت فصلی ماشین لباسشویی خود را با روش های توصیه شده جرمگیری کنید تا عمر لباسشویی و کارایی ماشین لباسشویی شما بالا برود.

2.بعد از هر بار استفاده از ماشین لباسشویی برای مدتی درب آن را باز بگذارید تا رطوبت داخل آن کاملا خشک شود تا محیطی برای رشد باکتری ها و میکروب ها نشود.

3.برای شستشوی لباس ها سعی کنید از مایع لباسشویی به جای پودر لباسشویی استفاده کنید،زیرا استفاده بیش از اندازه پودر درون لباسشویی حل نشده و باقی می ماند و باعث می شود جرم تولید شود.

4.بعد از اتمام کار جرم گیری لباسشویی تمام قسمت های لباسشویی اعم از قسمت پشتی لگن نیز رسوب زدایی می شود .

شرکت آسو پشتیبان نمایندگی مجاز تعمیر لباسشویی در این مقاله نکاتی را در مورد جرم زدایی ماشین لباسشویی عنوان کرد ،اما در بعضی از موارد ماشین لباسشویی جرم بیش از اندازه دارد و قابل جرم گیری در منزل نیست،و نیاز به حضور تعمیرکار حرفه ای ماشین لباسشویی دارد ،برای اطلاع از نحوه حضور تکنیسین با شماره های 44000992 و44000993 تماس گرفته تا تعمیرکار لباسشویی در اسرع وقت در محل حضور پیدا کرده و ایراد لباسشویی شما را رفع کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Đặt mua