بازماندن درب یخچال

معایب باز ماندن درب یخچال فریزر

باز ماندن درب یخچال علت
چرا در یخچال نباید به مدت طولانی باز باشد

بازماندن یخچال به مدت طولانی

اکثر افراد در مورد باز ماندن یخچال به مدت طولانی به این تفکر رسیده اند که با باز ماندن درب یخچال فریزر گاز یخچال تمام می شود و یا باعث خرابی آن می شویم!!

در این مقاله آسو پشتیبان به صورت کلی به این موضوع می پردازد که مراقب باشیم درب یخچال بسته باشد یا درب یخچال را زیاد باز و بسته نکنیم، با ما همراه باشید.

 

بیشتر بخوانیم:عیب یابی یخچال فریزر

 

چرا درب یخچال فریزر نباید به مدت طولانی باز باشد؟

یخچال فریزر در حالت عادی و معمولی که درب آن بسته است به دلیل داشتن لاستیک های دور درب یخچال فریزر از خروج سرمای داخل یخچال جلوگیری می کند. و اتفاقی برای فضای داخل یخچال نمی افتد.

 

اتفاقاتی که بعد از باز ماندن درب یخچال ممکن است رخ دهد را در زیر به صورت خلاصه وکاربردی برای شما عزیزان شرح می دهیم:

1.وارد آمدن فشار زیاد به کمپرسور یخچال

کمپرسور در یخچال مسئول تامین سرمای فضای داخلی یخچال است و هنگامی که درب یخچال فریزر به مدت طولانی باز می ماند هوای سرد داخل یخچال با فضای گرم و مرطوب بیرون ادغام شده و دمای داخلی یخچال افزایش پیدا می کند و برای اینکه دمای یخچال فریزر کنترل شود و به دمای مورد نظر برسد کمپرسور یخچال فریزر باید بیش از حد معمول کار کند و فشار بیشتری را تحمل کند .

 با باز و بسته کردن بیش از حد درب یخچال فریزر یا باز ماندن درب یخچال به مدت طولانی اکثر اوقات باعث خرابی و آسیب کمپرسور یخچال می شویم.

پس برای نگهداری از کمپرسور یخچال و خراب نشدن زود هنگام آن باید حساسیت های لازم را برای بسته بودن درب یخچال فریزر بکار ببریم .

در صورت خرابی کمپرسور یخچال فریزر خود و مشکل یکسره کار کردن کمپرسور یخچال فریزر با نمایندگی مجاز تعمیر یخچال فریزر تماس حاصل فرمایید و برای تعمیر یا تعویض کمپرسور یخچال از تعمیرکار حرفه ای یخچال کمک بگیرید.

 

لطفا به باز ماندن درب یخچال فریزر بعد از هر بار استفاده از یخچال توجه کافی داشته باشید و قبل از خوابیدن یا خروج از منزل یا مسافرت رفتن از بسته بودن درب یخچال خود اطمینان حاصل فرمایید

 

بیشتر بخوانیم:علت داغ شدن کمپرسور

دلایل برفک زدن یخچال
چرا یخچال برفک می زند

 

2.برفک زدن  فضای داخلی یخچال

اگر در فضای داخل کابین یخچال فریزر با برفک مواجه شدید  از دلایل اصلی بسته نشدن درب یخچال است زیرا با باز ماندن درب یخچال هوای گرم محیط که مقداری رطوبت دارد وارد یخچال فریزر شده و به دیواره های یخچال رسیده و به برفک تبدیل می شود.

البته لازم به ذکر است دلایل زیادی برای برفک زدن یخچال فریزر وجود دارد و باز ماندن درب یخچال فریزر یکی از دلایل شایع برای برفک زدن یخچال به شمار می آید.

بیشتر بخوانیم:دلایل یخ زدن مواد غذایی دریخچال

3.گرم شدن داخل یخچال

در برخی از موارد با باز کردن درب یخچال و دست زدن به مواد غذایی متوجه می شوید که دمای یخچال افزایش یافته است و مواد غذایی در حال فاسد شدن هستند،زمانی که درب یخچال فریزر خوب بسته نشده و باز مانده است دمای یخچال به اندازه کافی پایین نمی رود و مواد غذایی داخل یخچال در شرایط و دمای خوبی قرار ندارند.

در صورت مشاهده گرم شدن فضای داخلی یخچال تنها کافی است با نمایندگی مجاز تعمیر لوازم خانگی  آسو پشتیبان تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی متخصصین ما بهره مند شوید و در صورت رفع نشدن مشکل از طرف شما تکنیسین های شرکت در ساعات اعلام شده و روزهای مورد تایید شما در محل حضور پیدا کرده و یخچال شما توسط تعمیرکار یخچال مورد بررسی و در صورت نیاز مورد تعمیر قرار می گیرد .

بیشتر بخوانیم:چرا مواد غذایی در فریزر آب می شود ؟

 

یخچال
خرابی لاستیک دور درب

 

4  .خراب شدن لاستیک دور درب یخچال

بین درب یخچال و خود یخچال لاستیک نازک و چند لایه ای وجود دارد که توسط آهنربا به درب یخچال متصل می شود،شیاری که درب یخچال دارد مخصوص همین لاستیک تعبیه شده است.

لاستیک دور درب یخچال فریزر باعث جلوگیری از خروج سرما و یا ورود گرمای بیرون به داخل یخچال می شود.

درصورت خرابی و پوسیدگی و یا پارگی لاستیک دور درب یخچال هوای سرد یخچال خارج شده می شود.به یاد داشته باشید باز و بسته کردن محکم درب یخچال و تمیز نگه نداشتن لاستیک دور درب باعث خرابی آن می شود.

برای تعویض و یا تعمیر لاستیک دور درب یخچال فریزر خود با خدمات پس از فروش لوازم خانگی تماس گرفته و از تعمیر کار یخچال برای تعویض و یا تعمیر لاستیک دور درب یخچال خود درخواست رسیدگی به مشکل خود را داشته باشید.

بیشتر بخوانیم:ثبت درخواست تعمیر

 

برق
مصرف بیش از حد برق

 

5.مصرف بیش از حد برق و انرژی

زمانی که درب یخچال باز است یا مدام در حال باز و بسته شدن است همان طور که در بالا اشاره کردیم به دلیل خارج شدن سرمای یخچال و ورود گرما موتور یخچال مجبور به کار کردن بیش از حد می شود و برای تامین سرمای لازم یخچال برق و انرژی زیادی نیاز دارد که این امر باعث می شود هزینه برق مصرفی شما  افزایش پیدا کند و شما مجبور به پرداخت هزینه اضافی باشید.

پس بهتر است برای جلوگیری از پرداخت هزینه های اضافی ،در نگهداری و استفاده از یخچال فریزر خود دقت کافی داشته باشید.

 

 در صورتی که موارد بالا را مشاهده کردید و مهارت و دانش لازم برای رفع ایراد را نداشتید ، سعی در باز یا بسته کردن قطعات یخچال را نداشته باشید زیرا باعث خراب کردن بیشتر یخچال خود می شوید و بهترین تصمیم تماس با شماره های  44000992 و 44000993 مرکز مجاز تعمیر یخچال فریزر آسو پشتیبان است واز 180 روز ضمانت پس از تعمیر قطعات یخچال خود بهره مند شوید.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Đặt mua